Komuna e Strugës dëshiron pesë vetura të reja - Bota Sot
Komuna e Strugës dëshiron pesë vetura të reja

Struga

Komuna e Strugës dëshiron pesë vetura të reja

Më: 21 shkurt 2018 Në ora: 15:49
Komuna e Strugës

Vetëm tre muaj pas marrjes së pushtetit në Strugë, kryetari Ramiz Merko kërkon që të blej veturë zyrtare, në një kohë kur komuna e Strugës është ndër më të zhyturat në borxhe.

Përveç veturës, që duhet të jetë e bardhë dhe sedan, të ketë rrota alumini, audio dirigjues në timon, senzorë për shi, erësim automatik të pasqyrave të brendshme, sistem navigimi të integruar dhe ulëse me stof lëkure, komuna kërkon të blejë edhe tre vetura tjera me karakteristika më të dobëta.

Në arsyetimin për këto blerje, komuna thotë se ka nevojë për blerjen e tyre, dhe për realizimin e këtij prokurimi publik parashihen rreth 100 mijë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test