Dita e Liqenit të Ohrit - Bota Sot
Dita e Liqenit të Ohrit

Struga

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Dita e Liqenit të Ohrit

Më: 21 qershor 2018 Në ora: 07:15
Liqeni i Ohrit

21 qershori tradicionalisht shënon fillimin e sezonit të plotë turistik në tre bashkitë që rrethohen nga Liqeni i Ohrit - Struga, Ohri dhe Pogradeci.

Për herë të parë Dita e Liqenit të Ohrit është shënuar në vitin 2002, me qëllim kontribuimin në mbrojtjen e pasurisë natyrore dhe kulturore të rajonit, si dhe përafrimin e mëtejshëm të banorëve në të dyja anët e liqenit.

Vendi mikpritës i manifestimit qarkullon nga njëra bashki te tjetra, por mesazhi është gjithmonë i njëjtë: ngritja e vetëdijes të opinioni për bashkëpunim sa më të madh të qytetarëve dhe të pushtetit për mbrojtjen e basenit të liqenit të Ohrit, si pasuri e pazëvendësueshme natyrore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test