Në aksionin policor kundër shpërndarësve të drogës arrestohet edhe drejtori i burgut të Strugës - Bota Sot
Në aksionin policor kundër shpërndarësve të drogës arrestohet edhe drejtori i burgut të Strugës

Struga

Në aksionin policor kundër shpërndarësve të drogës arrestohet edhe drejtori i burgut të Strugës

Më: 7 korrik 2018 Në ora: 12:32
Policia e Maqedonisë

Aksion kundër shpërndarësve të drogës dhe kontingjenteve të krimit në Strugë, ka rezultuar me spastrimin e vetë strukturave në polici dhe drejtësi, të korruptuara dhe mbështetëse të krimit.

Sipas informatave të para të Alsat, nga një operacion në Livadhi dhe në Strugë, disa persona janë vënë në pranga, përfshi edhe drejtorin e burgut të Strugës, Armend Shaqiri, sipas dyshimeve të para, jo vetëm që ka shpërdoruar detyrën duke lënë në liri dy shpërndarës droge, por dyshohet se me persona të tjerë i ka mbështetur ata me logjistikë për veprimtarinë e jashtëligjshme.

Një inspektor policie është gjithashtu nën dyshim. Informacionet flasin se në pranga është edhe një person me inicialet R. K i gjykuar për droge me rreth 200 kg.

Ende nuk ka informata zyrtare dhe burimet tona flasin se operacioni vazhdon ende.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...