Shkarkohet drejtori i burgut të Strugës - Bota Sot
Shkarkohet drejtori i burgut të Strugës

Struga

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Shkarkohet drejtori i burgut të Strugës

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 22:49
Qeveria e Maqedonisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë, me kërkesë të vetë Armend Shaqirit, e shkarkoi nga posti i drejtorit i Entit ndëshkues përmirësues të tipit të hapur në Strugë.

Në seancën e sotme qeveria vendosi që Ministria për Punë dhe Politikë Sociale të vazhdojë të zhvillojë rrjet të qendrave dhe shërbimeve tjera për përkrahjen e personave me aftësi të kufizuara dhe familjeve të tyre në vendin e tyre të jetesës.

Në seancën e saj të 78-të, qeveria mori vendim që të ndryshojë vendimin e seancës së kaluar të 77-të dhe në pajtim me vendimin e ri e obligoi kompaninë “11 Oktomvri – Eurokompozit AD Prilep” të dërgojë kërkesë për huazim prej 11 milionë denarëve (6 milion denarë nga ELEM-i dhe 5 milion denarë nga MEPSO-Shkup). Me këtë ndryshim, të punësuarve nga kjo kompani në vend të një rroge, do të paguhen dy rroga.

Në seancë janë marr edhe vendime të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test