Nje grup nxënësish arbëreshë të shkollës “Shen Miter Korone” nga Kozenca e vizituanë komunën e Strugës

Struga

Nje grup nxënësish arbëreshë të shkollës “Shen Miter Korone” nga Kozenca e vizituanë komunën e Strugës

Nga: Beqir Sina Më: 23 tetor 2018 Në ora: 09:53
Foto nga vizita

Javen e kaluar sic njoftoi Zyra për marëdhënie me publikun nga Komuna e Strugës , per nje vizite ne kete komune ishin nje grup  nxënësish arbëreshë të shkollës “Shen Miter Korone” nga Kozenca e Italisë. Nxënësit në fjalë patën mundësi që të informohen rreth funkisonit të administratës komunale, sektorëve dhe punës së punonjësve në komunë. 

Përveç tjerash, patën rastin të njihen nga afer dhe te informohen edhe rreth pasurive kulturore dhe mbrojtjës së tyre.

Po ashtu nxënësit arbëreshë të shkollës “Shen Miter Korone” nga Kozenca e Italisë, pervec te tjerave kan vizituar edhe shkollat e qytetit, ku jan takuar edhe me nxenesit strugan dhe kan folur mes njeri tjetrit rreth dy shkollave asaj italiane edhe asaj shqiptare ne Struge./Beqir Sina-Struge.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat