Teatri Kombëtar i Kosovës, publikon programin e shfaqjeve për muajin mars - Bota Sot
Teatri Kombëtar i Kosovës, publikon programin e shfaqjeve për muajin mars

Teatri

Teatri Kombëtar i Kosovës, publikon programin e shfaqjeve për muajin mars

Më: 2 mars 2020 Në ora: 16:45
Teatri Kombëtar i Kosovës

Teatri Kombëtar i Kosovës, së fundmi ka publikuar orarin e shfaqjeve që do ti dhurojë gjatë muajit mars.

Në faqen  zyrtare në Facebook Teatri Kombëtar kanë publikuar  orarin e shfaqjeve, ku bien në sy shumë shfaqje interesante që do ti ofrohen dhe dashamirëve të shfaqjeve teatrale.

Bie në sy se në çdo ditë, do të jepen shfaqje të ndryshme, përveç ditës së diele.

Fillimisht të hënën nga ora 20:00, prezantohet në Teatrin e Ferizajit shfaqja : “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”.

Pastaj do të jepen shfaqje edhe nëpër qytete tjera si në Prizren, Gjakovë e Gjilan.

Shfajqa e fundit që jepet gjatë muajit mars është “Zgjimi i Pranverës”, të marten me 31 mars.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat