Europa Nostra: Gati të nisim restaurimin e Teatrit Kombëtar

Teatri

Europa Nostra: Gati të nisim restaurimin e Teatrit Kombëtar

Më: 6 maj 2020 Në ora: 16:37
Paolo Vitti

Intervista e profesor Paolo Vitti, pjesëtar i Europa Nostra për emsionin Tempora nga gazetarja Sonila Meço në RTV Ora.

Sonila Meço: Profesor Vitti kur mendohet të mbërrijnë eskpertët e Europa Nostra për të nisur pregatitjet e restaurimit të Tetarit Kombëtar?

Paolo Vitti: Ne jemi gati, por duhet të kemi parasysh edhe situatën e krijuar prej pandemisë. Siç e dini Samiti ynë i qershorit në Bruksel është anulluar. Sapo kushtet shëndetësore do ta bëjnë të mundur do të vijmë me mision në Tiranë për të takuar të gjithë njerëzit për një dialog e diskutim më të gjerë, shkëmbim idesh dhe e përsëris një aksion të vërtetë dialogu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat