May-Linda Kosumovic, aktorja më e mirë në Festivalin SWIKOS në Zvicër - Bota Sot
May-Linda Kosumovic, aktorja më e mirë në Festivalin SWIKOS në Zvicër

Teatri

E hënë, 22 tetor 2018

May-Linda Kosumovic, aktorja më e mirë në Festivalin SWIKOS në Zvicër

Më: 20 nëntor 2016 Në ora: 15:35
May-Linda Kosumovic

Së fundmi, May-Linda Kosumovic fitoi çmimin si aktorja më e mirë në Festivalin “Teatri Shqiptar në Maqedoni”, me shfaqjen “Një burrë mes dy grash”.

Çmimeve të May-Linda Kosumovic i është shtuar edhe një tjetër.

Kësaj radhe, May-Linda është zgjedhur aktorja më e mirë e edicionit të radhës të Festivalit “SWIKOS”, i cili prezanton filmin shqiptar dhe mbahet në Bazel të Zvicrës.

Me filmin “1 euro”, me regji të Durim Ilazit, aktorja May-Linda Kosumovic morri çmimin e aktores më të mirë, çmim ky që u nda mbrëmë në ceremoninë përmbyllëse të festivalit “SWIKOS”, nga juria në përbërje të Eshref Durmishit, Michael Flume dhe Tom Gerber. Për KultPlus, aktorja u shpreh mjaft e lumtur për këtë arritje, pasi përgjatë dy viteve ajo mblodhi gjithsej katër trofe.

“Ky është çmimi i parë që marr me film, u gëzova shumë kur mora lajmin, pasi që nuk munda të jem e pranishme në festival. Më vjen mirë që puna ime u vlerësua”, tha për KultPlus Kosumovic.

Së fundmi, May-Linda Kosumovic fitoi çmimin si aktorja më e mirë në Festivalin “Teatri Shqiptar në Maqedoni”, me shfaqjen “Një burrë mes dy grash”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test