Gresa Pallaska shkëlqen në skenën operistike të Skocisë, me shfaqjen “Bluebeard’s Castle” - Bota Sot
Gresa Pallaska shkëlqen në skenën operistike të Skocisë, me shfaqjen “Bluebeard’s Castle”

Teatri

E martë, 20 nëntor 2018

Gresa Pallaska shkëlqen në skenën operistike të Skocisë, me shfaqjen “Bluebeard’s Castle”

Më: 30 mars 2017 Në ora: 22:44
Gresa Pallaska

Si aktore në Kosovë është e njohur për shumë role.

Por, talentin e saj, Gresa Pallaska e ka shfaqur edhe jashtë skenave shqiptare.

Ajo në Skoci po merr pjesë me shfaqjen e Bartokut “Bluebeard’s Castle” dhe ka shkëlqyer me paraqitjen e saj.

Scottishopera.org.uk ka bërë një shkrim për këtë shfaqje ku ka treguar gjithë rrjedhojën e shfaqjes duke përshkruar pikat kryesore të saj!

Pjesëmarrja në këtë festival, i ka pamundësuar asaj prezencës në serialin vendor ‘Çka ka shpija’

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test