Dy vlerësime për teatrin e Velesit, në festivalin e Moskës - Bota Sot
Dy vlerësime për teatrin e Velesit, në festivalin e Moskës

Teatri

Dy vlerësime për teatrin e Velesit, në festivalin e Moskës

Më: 30 maj 2018 Në ora: 20:29
Teatri i Velesit me komedinë “E veja u martua”

Teatri i Velesit me komedinë “E veja u martua”, me regji të Mlladen Kërstevskit, ka marrë dy çmime në Festivalin ndërkombëtar të teatrove “Klasika ruse”, që u mbajt në Moskë.

Teatri “Jordan Haxhi Kostantinov-Xhinot”, mori çmimin si shfaqja më e mirë e huaj.

Çmimi tjetër për këtë teatër ishte ai për ansambël më të mirë, për aktorët Marina Pop Pankova, Vasil Zafirçev dhe Mlladen Kërstevski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...