Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës - Bota Sot
Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Teknologji

Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Më: 13 mars 2019 Në ora: 10:13
Ilustrim

Uebsajte të cilat raportojnë problemet dhe ndërprerjet me Gmail treguan një rritje të numri të përdoruesve që ankoheshin.

Në një deklaratë zyrtare në uebsajt, Google tha se ishte duke hetuar problemet me Gmail. Të prekurit mund të aksesonin shërbimin por mesazhet nuk hapeshin.

Raportimet e para të problemeve erdhën rreth 7:30 të mëngjesit të ditës sotme me orën tonë lokale. Gmail ka mëse 1 miliardë përdorues dhe të prekur nuk mund të dërgonin mesazhe gjithashtu.

Kur përpiqeshin ta bënin merrnin një njoftim: “Mesazhi nuk mund të dërgohet. Kontrolloni rrjetin dhe provoni më vonë.”

Google konfirmoi problemet edhe me ngarkimin në Google Drive. Google Maps gjithashtu përjetoi ndërprerje ku përdoruesit të cilët përpiqeshin të hapnin Street View ballafaqoheshin me një ekran të zi bosh.

Të prekurit ishin në SHBA, Evropë, Azi, Australi dhe Amerikën e Jugut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...