Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social - Bota Sot
Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

Teknologji

Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

Më: 14 mars 2019 Në ora: 08:38
Foto ilustrim

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz.

Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së mërkurë.

Facebook nuk ka dhënë një arsye për ndërprerjen, dhe ka ofruar informata minimale, përveçse duke pranuar se është e vetëdijshme se shërbimet momentalisht  janë vetëm në disa fusha.

Përmes një postimi, Facebook reagoi se ishte në dijeni se “disa përdorues aktualisht kanë probleme në përdorimin  e aplikacioneve të Facebook” dhe se “po punonte për zgjidhjen e çështjes sa më parë që të ishte e mundur”.

Ndërsa sipas Down Detector, problemet prekën përdoruesit e Facebook në Europë dhe SHBA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...