Google, Facebook dhe Twitter nën vëzhgim për shkak të transmetimit të sulmit në Zelandë të Re - Bota Sot
Google, Facebook dhe Twitter nën vëzhgim për shkak të transmetimit të sulmit në Zelandë të Re

Teknologji

Google, Facebook dhe Twitter nën vëzhgim për shkak të transmetimit të sulmit në Zelandë të Re

Më: 15 mars 2019 Në ora: 17:48
Facebook

Google, Facebook dhe Twitter janë gjetur sot nën vëzhgim për shkak të përmbajtjeve ekstremiste në platformat e tyre , pasi që sulmi në Zelandën e Re ku u vranë 49 persona, janë transmetuar drejtpërdrejt me anë të një video që u shpërnda masivisht në internet.

Videoja e sulmit mbi dy xhamitë në qytetin Christchurch u transmetua në Facebook dhe pastaj përdoruesit e atij rrjeti social e ndanë atë në platforma të tjera, raporton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...