MySpace humbet të dhënat - Bota Sot
MySpace humbet të dhënat

Teknologji

MySpace humbet të dhënat

Më: 19 mars 2019 Në ora: 14:33
MySpace

MySpace, një nga rrjetet e para sociale, ka kërkuar falje pasi një problem i serverit shkaktoi një humbje të madhe të të dhënave që ishin arkivuar prej 12-vitesh.

Në mesazhin në faqen e tyre të internetit thuhet se “çdo foto, video dhe audio” e ngarkuar para tri vitesh nuk mund të jenë më në dispozicion.

Në të vërtetë, ankesat nga përdoruesit kishin kohë që kishin filluar.

Kjo platformë sociale ka ngelur mbrapa në krahasim me të tjerat për nga numri i përdoruesve, por në vitin 2003 kur edhe u krijua tërhoqi miliona përdorues.

Në vitin 2006 ishte faqja më e vizituar në Amerikë duke kaluar edhe Google.

MySpace është një hapësirë për të shpërndarë muzikë si dhe për t’ju ndihmuar artistëve të rinj që të promovohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...