Shfletuesi ‘Firefox’ me një veti të re që do t’iu pëlqejë të gjithëve - Bota Sot
Shfletuesi ‘Firefox’ me një veti të re që do t’iu pëlqejë të gjithëve

Teknologji

Shfletuesi ‘Firefox’ me një veti të re që do t’iu pëlqejë të gjithëve

Më: 19 mars 2019 Në ora: 16:13
Firefox

Mozilla lansoi ​​sot versionin 66 të shfletuesit të Firefox-it. Ajo përmban të gjitha përditësimet e zakonshme të teknologjisë dhe rregullimet e gabimeve, por ka gjithashtu ka një përditësim efektiv: reduktimi i bezdisjeve online.

Me këtë përditësim, Firefox tani mund të bllokojë automatikisht audio dhe video automatike.

Për të lëshuar videon në një uebfaqën ku Firefox ka bllokuar videon, thjesht klikoni butonin luaj. Ju gjithashtu mund të bllokoni faqet çdoherë me opsionin ‘autoplaying’ dhe ‘unmuted’.

Një tjetër shqetësim i madh këto ditë janë reklamat që ngarkohen pasi teksti ose përmbajtja tjetër në një faqe tashmë është e dukshme.

Me këtë përditësim, Firefox-i po përpiqet ta rregullojë këtë, me qëllim që të mos ngarkohet përgjatë hapjes. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...