Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple - Bota Sot
Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple

Teknologji

Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple

Më: 20 mars 2019 Në ora: 06:37

Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet të bashkohet me trendin.

5G dhe telefonat e palosshëm janë trendet aktuale, dhe Apple do të duhet të shkojë me valën nëse dëshiron të mbetet e rëndësishme në industri.

Thashethemet sugjerojnë se krijuesi i iPhone tashmë po punon për diçka përgjatë këtyre linjave, dhe koncept videoja na tregon se si mund të duket.

Pjesa e prapme, në këtë koncept, përmban dizajn kamerash të ngjashëm me Huawei Mate 20 Pro – një katror i trefishtë.

Koncepti parashikon një dizajn të palosshëm me një ekran më të madh të brendshëm dhe një ekran më të vogël të jashtëm.

Kjo është qasja e njejtë që Samsung ka përdorur për Galaxy Fold të saj.

Koncepti përmban një ekran 6.6 inç në pjesën e jashtme, dhe një ekran 8.3 inç në pjesën e brendshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...