Apple lanson zyrtarisht gjeneratën e dytë të ‘AirPod’ - Bota Sot
Apple lanson zyrtarisht gjeneratën e dytë të ‘AirPod’

Teknologji

Apple lanson zyrtarisht gjeneratën e dytë të ‘AirPod’

Më: 20 mars 2019 Në ora: 17:16
Foto

Më parë këtë javë, Apple gjithashtu zbuloi iPad-ët e rinj. AirPod-ët janë vlerësuar vazhdimisht si kufjet më të njohura në botë.

Versioni i ri i kufjeve tani vjen me një çip të ri Apple H1, i projektuar dhe zhvilluar për kufje. H1 chip mundëson kohë më të shpejtë të lidhjes, deri në 50 për qind më shumë kohë bisede në krahasim me AirPod-in origjinal.

Përveç kësaj, çipi mundëson kalimin më të shpejtë në pajisje si iPhone dhe Apple Watch.

Të dy folitë, sipas Apple, do të mbajnë një kapacitet shtesë “për 24 orë kohë të plotë të dëgjimit”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...