Uebsajtet më të vizituara në gjithë botën… - Bota Sot
Uebsajtet më të vizituara në gjithë botën…

Teknologji

Uebsajtet më të vizituara në gjithë botën…

Më: 8 prill 2019 Në ora: 07:42
Ilustrim

A keni menduar ndonjëherë se cilat janë uebsajtet më të vizituar në botë?

Çdokujt ja merr mendja që motori i kërkimit Google është në vendin e parë.

Por ndërsa lista vazhdon me uebsajtet e njohur dhe përdorur gjerësisht YouTube/Facebook, lista vazhdon me disa faqe që mund t’ju befasojnë, ose janë krejt të panjohura nga ju.

Sipas SimilarWeb, në vendin e katërt është një motor kërkimi kinez baidu.com, i cili ka pasur rreth 9 miliard vizitorë në Shkurt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...