Wi-Fi-ja e fqiut po e dobëson rrjetin tuaj – ja si ta rregulloni këtë problem - Bota Sot
Wi-Fi-ja e fqiut po e dobëson rrjetin tuaj – ja si ta rregulloni këtë problem

Teknologji

Wi-Fi-ja e fqiut po e dobëson rrjetin tuaj – ja si ta rregulloni këtë problem

Më: 10 maj 2019 Në ora: 18:10
Ndonëse nuk jeni të kyçur në të njëjtin rrjet me ta, ata mund të krijojnë interferenca në pajisjet tuaja.

Nëse rrjeti juaj i WiFi-së është duke u ngadalësuar në shtëpinë tuaj, kjo mund të ndodh ngase fqinjtë po përdorin të njëjtin kanal si ju.

Ndonëse nuk jeni të kyçur në të njëjtin rrjet me ta, ata mund të krijojnë interferenca në pajisjet tuaja.

Ja si ta rregulloni këtë problem përmes ‘iPhone’-it:

Paraprakisht, ju duhet të keni të instaluar aplikacionin ‘AirPort Utility’, të cilin mund ta gjeni në dyqanin e aplikacioneve të pajisjes. Më pas, lëshojeni opsionin ‘WiFi Scanner’ në ‘Settings’.

Hapeni aplikacionin dhe filloni të skanoni Wi-Fi’në e shtëpisë suaj. Në momentin kur janë të përdorura 5 kanaleve, atëherë ndërrojeni atë.

Ndiqeni videon nëse hasni ndonjë problem.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...