Wacom apo iPad Pro, cili tablet është më i mirë - Bota Sot
Wacom apo iPad Pro, cili tablet është më i mirë

Teknologji

Wacom apo iPad Pro, cili tablet është më i mirë

Më: 11 maj 2019 Në ora: 20:12
Të dy rivalët, si Wacom ashtu edhe iPad Pro, janë shumë të fuqishëm

Vicky Leta dhe Bob Al-Greene janë dy ilustrues nga një studio në Shtetet e Bashkuara, që kanë treguar në detaje, se cili prej këtyre të dy tabletëve është më i mirë.

Të dy rivalët, si Wacom ashtu edhe iPad Pro, janë shumë të fuqishëm dhe ofrojnë mundësi të duhura për ilustrim, mirëpo, është një prej tyre që është më i përshtatshëm.

Nëse ilustrimi është primar për një përdorues, atëherë rekomandohet Wacom me laps, që mund të blihet për 179 dollarë, në përmasat më të vogla.

Ata që duan të kenë më shumë hapësirë, mund ta porosisin me masën  mesme për 399, apo formatin më të madh për 599 dollarë.

Tableti iPad Pro është shumë më i gjithanshëm dhe ofron më shumë opsione, ndërsa mund të blihet nga Apple për 799 dollarë në formatin më të vogël, apo 999 dollarë, për ekranin më të gjerë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...