Firefox pritet të arris shpejtësi më të lartë se sa Google - Bota Sot
Firefox pritet të arris shpejtësi më të lartë se sa Google

Teknologji

Firefox pritet të arris shpejtësi më të lartë se sa Google

Më: 22 maj 2019 Në ora: 06:12
Firefox

Eleminimi i çrregullimeve në faqe do të shtojë shpejtësinë mbi 80%. Firefox filloj të shpejtohet më tepër vitin e kaluar, kur faqja e tij kuantike shfaqej, tanimë thuhet se do të shpejtohet akoma më shumë

Zbulimet më të fundit i japin prioritet menaxhimeve ttë performuara në listën “to-do”, me një mori karakteristikash të cilat do i shtojnë 40-80% më tepër.

Ky zhvillim shoqërohet gjithashtu me një sërë karakteristikash në lidhje me privatësinë, duke përfshirë prekjen e gishtit, bllokimi i përmbajtjes dhe personalizimi i faqes private.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...