‘iOS 13’ do të lehtësoj fshirjen e aplikacioneve - Bota Sot
‘iOS 13’ do të lehtësoj fshirjen e aplikacioneve

Teknologji

‘iOS 13’ do të lehtësoj fshirjen e aplikacioneve

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 17:13
ilustrim

Po kërkoni të fshini aplikacionet nga pajisja juaj iOS?

Ekzistojnë disa mënyra, njëra prej të cilave përfshin një shtypje të gjatë në ikonën e aplikacionit derisa të fillojë të dridhet, pastaj shtypjen e butonit X dhe aplikacioni fshihet.

Megjithatë, Apple do t’ua lehtësojë përdoruesve të fshijnë aplikacionet e tyre, në përditësimin e ardhshëm të iOS 13.

Sipas atyre që arritën të marrin versionin beta të iOS 13, duket se Apple tani po përfshin aftësinë për të fshirë aplikacionet përmes listës së përditësimit.

Edhe pse mund të mos cilësohet, fakti që tani ekziston një opsion shtesë për të fshirë aplikacionet duhet të ndihmojë në përshtatshmërinë e përgjithshme të përdoruesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat