Lenovo sjell laptopin e ri Workstation, ThinkPad 1, me specifika mbreslënëse - Bota Sot
Lenovo sjell laptopin e ri Workstation, ThinkPad 1, me specifika mbreslënëse

Teknologji

Lenovo sjell laptopin e ri Workstation, ThinkPad 1, me specifika mbreslënëse

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 11:00
Lenovo

Lenovo është duke u marrë me lansimin e produkteve të reja profesionale këtë javë, dhe ThinkPad P1 është laptopi që pëlqehet më së shumti.

Lenovo ThinkPad P1 përdor të njëjtin ekran 15.6″ si ThinkPad X1 Extreme, por është ndërtuar si një workstation dhe përfshin opsione të tilla si NVIDIA Quadro GPU, SSD të shumta, procesorë Xeon dhe ekran OLED.

Versioni më i shtrenjtë i këtij laptopi ka një mbulesë të ekranit që tregon fijet e karbonit. Për grafikë ose përpunim AI, NVIDIA Quadro T2000 është opsioni më i shpejtë në dispozicion për këtë laptop.

ThinkPad T1 i ri mund të blihet me një procesor Intel Core Xeon (ose një Core i9) 8-core, së bashku me 64GB RAM (2x module SO-DIMM).

Për profesionistët që përdorin aplikacione të veçanta, magazinat Quadro kanë veçori shtesë dhe kalojnë shumë më tepër teste dhe çertifikime sesa laptopët tjerë.

Nga pikëpamja e hapësirës ruajtëse, ThinkPad T1 duket se ka deri në dy module SSD 2TB (gjithsej 4TB) që gjithashtu mund të konfigurohet në RAID-0 ose RAID-1 nëse doni performancë ose siguri shtesë të të dhënave.

Bateria 80Wh e madhe do të ndihmojë në mbajtjen e laptopit dhe drejtimin për aq kohë sa të jetë e mundur. ThinkPad P1 (gen2) duhet të fillojë shitjen këtë muaj për $ 1949 dhe tutje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...