Kanos në Facebook simpatizuesit e një partie, arrestohet - Bota Sot
Kanos në Facebook simpatizuesit e një partie, arrestohet

Teknologji

Kanos në Facebook simpatizuesit e një partie, arrestohet

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 15:22
ilustrim

Një person është arrestuar në Prishtinë pasi i njëjti përmes  Facebook ka kërcënuar disa simpatizantë të një partie politike.

Në raporti 24 orësh të policisë së Kosovës, i njëjti është dërguar në mbajtje dhe rasti është duke u hetuar, njofton Klan Kosova.

“Me 15.06.2019 është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar , pasi që i njëjti përmes rrjeteve sociale Facebook, ka bërë kanosje ndaj simpatizueseve të një partie politike. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...