Video koncepti i ri shfaq se si mund të duket iPhone XI - Bota Sot
Video koncepti i ri shfaq se si mund të duket iPhone XI

Teknologji

Video koncepti i ri shfaq se si mund të duket iPhone XI

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 14:20
Ilustrim

Versioni i ardhshëm i iPhone pritet të lansohet në shtator dhe tifozët e pajisjes tashmë janë duke spekuluar në lidhje me të.

Ne nuk e dimë nëse do të pagëzohet iPhone XI ose iPhone 11, por falë disa rrjedhjeve dhe thashethemeve, ka disa ide se si do të duket.

Ekipi në DBS Designing ka qenë padyshim duke i kushtuar vëmendje thashethemeve dhe imazheve të dyshuara të iPhone ri.

Ata kanë krijuar një video koncept jozyrtar që parashikon se si do të duket iPhone i ardhshëm.

Klipi i shkurtër, i postuar në YouTube, tregon dizajnin e kamerës në cep të pajisjes që është lënë të kuptohet nga disa imazhe të rrjedhura.

Videoja e DBS Designing tregon katër lente, të cilat, nëse janë reale, nënkuptojnë zgjerimin e fokusit dhe aftësitë e AR.

Video gjithashtu tregon telefonat në katër ngjyra të ndryshme: ari, zi, e bardhë dhe varianti i kuq i Apple.

Sipas konceptit, ngarkimi i kundërt mund të lejojë përdoruesit të ngarkojnë AirPod-et e tyre direkt nga telefoni.

Është një aftësi që Huawei dhe Samsung e kanë përqafuar tashmë dhe mund Apple ta marrë parasysh. Së fundi, video gjithashtu supozon se Apple do të largoj lidhësin Lightning për një port USB-C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...