SHBA bllokon në youtube videot pronaziste - Bota Sot
SHBA bllokon në youtube videot pronaziste

Teknologji

SHBA bllokon në youtube videot pronaziste

Më: 18 qershor 2019 Në ora: 15:01
Youtube

Kompania YouTube bëri të ditur se do të heqë nga rrjeti i saj të gjitha përmbajtjet që mohojnë Holokaustin dhe ngjarjet e tjera të dokumentuara të dhunshme.

Ky është një ndryshim i rëndësishëm në politikën e kompanisë për t’u ballafaquar me kritikat se ndonjëherë me përmbajtjet e saj promovon gjuhën e urrejtjes dhe dhunën.

Qëllimi i këtij vendimi është të pastrohet ekstremizmi dhe gjuha e urrejtjes në këtë rrjet të popullarizuar.

Shërbimi i shkëmbimit të videove në internet në pronësi të Google gjithashtu deklaroi se do të heqë videot që përligjin ideologjinë naziste dhe promovojnë grupe që besojnë në epërsinë e tyre mbi të tjerët. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...