Google braktis prodhimin e tableteve, vetëm PC - Bota Sot
Google braktis prodhimin e tableteve, vetëm PC

Teknologji

Google braktis prodhimin e tableteve, vetëm PC

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 20:33
Google

Google refuzon të konkurrojë iPadin e Apple, sipas një deklarate të zëdhënësit të kompanisë në faqen e internetit ”Business Insider”.

Kompania do të vazhdojë të zhvillojë sistemin operativ të saj, Chrome OS, tek laptopët, si dhe do të vazhdojë prodhimin e Pixelbooks, përveç smartphone-it Pixel me sistemin operativ Android.

“OS Chrome është rritur në popullaritet në një gamë të gjerë të pajisjeve dhe ne do të vazhdojmë të bashkëpunojmë me ekosistemin tonë të partnerëve në laptopë dhe tablet. Përsa i përket pajisjeve të prodhuara drejtpërdrejt nga Google ne do të përqendrohemi në laptopët e Chrome OS”, tha komapnia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...