Sony po përgatit një telefon me ekran të rrotullueshëm - Bota Sot
Sony po përgatit një telefon me ekran të rrotullueshëm

Teknologji

Sony po përgatit një telefon me ekran të rrotullueshëm

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 09:38
Ilustrim

Telefonat e palosshëm janë trendi në vitin 2019 (krahas 5G), por megjithëse ka pasur pak pajisje të tilla të njoftuara deri më tani dhe asnjëra prej tyre nuk është e disponueshme për masat, pasi kompanitë përballen me probleme të qëndrueshmërisë që kërkojnë më shumë rregullim dhe testim. 

Sony, megjithatë, mund të tejkaloj vijën pasi kompania dyshohet se po punon në një pajisje më të përparuar, një telefon të rrotullueshëm me aftësi 5G.

Raporti përmend disa specifika paraprake, të cilat, natyrisht, janë anësore, duke përfshirë Snapdragon 855 SoC dhe modem X50. 

Do të ndërtohet sipas parimeve të “Dizajnit Nautilus”, dhe raporti gjithashtu i bashkangjit një prototip të ekranit të rrotullueshëm të Samsung. 

Ndërsa kjo pajisje e ardhshme Sony do të përdorë, sipas raportit, një ekran LG, Samsung ka treguar aftësitë e teknologjisë në maj 2016. 

Për një ide më të qartë, mund ta shikoni videon më poshtë, të publikuar nga SlashGear.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...