Mund të mos e besoni, por ky robot ka bërë diçka të jashtëzakonshme - Bota Sot
Mund të mos e besoni, por ky robot ka bërë diçka të jashtëzakonshme

Teknologji

Mund të mos e besoni, por ky robot ka bërë diçka të jashtëzakonshme

Më: 26 korrik 2019 Në ora: 23:46
E quajtur Ai-Da është një robot-njeri

Këto punime që do i shihni në video, nuk janë nga dora e njeriut, por janë të punuara nga një robot femër.

E quajtur Ai-Da është një robot-njeri, e cila mund të vizatoj, skulpturojë dhe pikturojë, por mbi të gjitha mund të krijojë poezi si një artistë e  trajnuar.

Do habiteni se sa i vërtet duke ky robot dhe krijimet e saj janë të mahnitshme sikur t;i ketë ndërtuar dora e njeriut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...