Më shumë se 4.000 suedezë kanë vendosur çip në dorë - Bota Sot
Më shumë se 4.000 suedezë kanë vendosur çip në dorë

Teknologji

Më shumë se 4.000 suedezë kanë vendosur çip në dorë

Më: 30 korrik 2019 Në ora: 08:26
Foto

Rreth 4.000 njerëz në Suedi, pasi ai shtet me ligj e ka rregulluar instalimin e çipave, e kanë shfrytëzuar atë mundësi që mes gishtit të madh dhe treguesit të njërës dorë të vendosin çip.

Çipi i tillë “bartësve” u mundëson të paguajnë bileta për transport përmes rrugës elektronike ose të hapin derë vetëm me prekje.

Sipas mediumeve lokale, numri më i madh i njerëzve u pajtuan të instalojnë çip para së gjithash për shkaqe mjekësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat