Google teston në heshtje pako aplikacionesh me pagesë - Bota Sot
Google teston në heshtje pako aplikacionesh me pagesë

Teknologji

Google teston në heshtje pako aplikacionesh me pagesë

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 16:49
Google Play Pass

Google Play Pass kushton 4.99 dollarë në muaj dhe premton akses në qindra aplikacione e lojëra premium pa reklama, pa blerje brenda aplikacioneve dhe pa tarifa shkarkimesh.

Google prej kohësh ka testuar një abonim në pako aplikacionesh për përdoruesit e aplikacioneve premium për një tarifë mujore.

Google Play Pass, siç edhe pakoja quhet, premton përdoruesve akses të plotë në disa aplikacione.

Një përfaqësues i kompanisë konfirmoi ekzistencën e një plani të tillë por nuk dha detaje shtesë. Google Play Pass kushton 4.99 dollarë në muaj dhe premton akses në qindra aplikacione e lojëra premium pa reklama, pa blerje brenda aplikacioneve dhe pa tarifa shkarkimesh.

Në testimet e Google janë përfshirë kryesisht tituj lojërash por edhe aplikacione fitnesi dhe muzike. Kjo do të thotë se Google Play Pass është ndryshe nga Apple Arcade, një shërbim lojërash me pagesë që gjigandi i iPhone pritet ta lançojë këtë Vjeshtë.

Shërbimi është ende larg formalizimit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...