Whatsapp dhe Instagram me emra të ri - Bota Sot
Whatsapp dhe Instagram me emra të ri

Teknologji

Whatsapp dhe Instagram me emra të ri

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 15:14
Foto ilustrim

WhatsApp dhe Instagram do të marrin emra të ri si pjesë e brendit të ri të Facebook-ut.

Të dy aplikacionet do të njihen si "WhatsApp from Facebook" dhe "Instagram from  Facebook".

Masa është pjesë e një ndryshimi më të gjerë drejt lidhjes së tre aplikacioneve dhe sjelljes së tyre nën logon e Facebook, sipas The Information, i cili së pari raportoi ndryshimin.

Qëkur Facebook ka blerë WhatsApp dhe Instagram, rrjeti social ka lënë kryesisht aplikacionet të ekzekutohen ndaras.

Në WhatsApp dhe Instagram nuk ka sugjerim të qartë se cili aplikacion është pronë e Facebook-ut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...