Fortnite Season X me robotë gjigantë dhe hapësira të reja për eksplorim - Bota Sot
Fortnite Season X me robotë gjigantë dhe hapësira të reja për eksplorim

Teknologji

Fortnite Season X me robotë gjigantë dhe hapësira të reja për eksplorim

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 00:34
Fortnite Season X

Season X ka arritur në Fortnite dhe është shënuar me shifrën romake X që nënkupton dhjetë, për të treguar edhe sezonin e dhjetë që është në dispozicion.

Në video-lojën që zhvillohen ndërmjet dy lojtarëve, më i rëndësishmi është opsioni i kostumit Brute, që i kthen lojtarët në robotë gjigantë, me mundësi të hedhin zjarr dhe të rrëzojnë ndërtesa.

Bashkë me mundësinë e rritjes së trupit, janë edhe hapësirat e reja për eksplorim që janë shtuar në hartë, duke e bërë lojën shumë më entuziaste.

Sikur në sezonet e mëparshme edhe kësaj here, janë ofruar edhe mundësi të lehta, për ta përshtatur karakterin sa më mirë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat