Fortnite Season X me robotë gjigantë dhe hapësira të reja për eksplorim - Bota Sot
Fortnite Season X me robotë gjigantë dhe hapësira të reja për eksplorim

Teknologji

Fortnite Season X me robotë gjigantë dhe hapësira të reja për eksplorim

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 00:34
Fortnite Season X

Season X ka arritur në Fortnite dhe është shënuar me shifrën romake X që nënkupton dhjetë, për të treguar edhe sezonin e dhjetë që është në dispozicion.

Në video-lojën që zhvillohen ndërmjet dy lojtarëve, më i rëndësishmi është opsioni i kostumit Brute, që i kthen lojtarët në robotë gjigantë, me mundësi të hedhin zjarr dhe të rrëzojnë ndërtesa.

Bashkë me mundësinë e rritjes së trupit, janë edhe hapësirat e reja për eksplorim që janë shtuar në hartë, duke e bërë lojën shumë më entuziaste.

Sikur në sezonet e mëparshme edhe kësaj here, janë ofruar edhe mundësi të lehta, për ta përshtatur karakterin sa më mirë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...