Problemi me Whatsapp që i lejon që përdoruesit të manipulojnë në mesazhet e të tjerve - Bota Sot
Problemi me Whatsapp që i lejon që përdoruesit të manipulojnë në mesazhet e të tjerve

Teknologji

Problemi me Whatsapp që i lejon që përdoruesit të manipulojnë në mesazhet e të tjerve

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 23:08
Whatsapp

Whatsapp është duke pasur një problem në sigurinë e mesazheve, i cili nënkupton  që njerëzit mund të ndryshojnë përgjigjen e dikujt tjetër.

Hulumtuesit e sigurisë kanë zbuluar një të metë të sigurisë së aplikacionit Whatsapp – që lejon që mesazhet të manipulohen në një bisedë grupi.

Këtu studiues i kanë raportuar të gjeturat e tyre në një blog ku kanë shpjeguar problemin, ku njerëzit mund të i editojnë përgjigjet e dikujt tjetër, raporton “The Independent”.

Tashmë është e ditur që Facebook e ka në pronësi edhe këtë aplikacion, që i ka diku rreth 1.5 miliardë përdorues në mbarë botën, thuhet që janë duke punuar në përmirësimin e këtij problemi.

Facebook sigurisht që është munduar që sa kohë të fsheh këtë të metë, por hulumtuesit kanë arritur të gjejnë dhe të i informojnë përdoruesit që të kenë kujdes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...