Android 10 së shpejti në familjen Nokia - Bota Sot
Android 10 së shpejti në familjen Nokia

Teknologji

Android 10 së shpejti në familjen Nokia

Më: 26 gusht 2019 Në ora: 13:28
Foto ilustrim

Duke filluar në tremujorin e katërt të vitit 2019, adhuruesit e telefonave inteligjentë Nokia mund të marrin një azhurnim të Android 10 dhe të shijojnë përvojën më të fundit të këtij softueri.

Juho Sarvikas, drejtor i Produkteve në HMD Global, tha telefonat e kompanisë do të jenë edhe më të shpejtë me sistemin e ri operativ.

“Ne jemi prodhuesi i vetëm 100% i dedikuar për sistemin më të ri operativ Android në të gjithë portofolin tonë. Programet tona beta, të cilët na ndihmojnë të realizojmë premtimin tonë unik Android e bëjnë përvojën tuaj me Nokia më të mirë," tha ai. 

Sarvikas ka siguruar pronarët e telefonave inteligjentë Nokia se do të marrin azhurnime dyvjeçare të sistemit dhe azhurnime trevjeçare të sigurisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...