Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter - Bota Sot
Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter

Teknologji

Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter

Më: 31 gusht 2019 Në ora: 12:56
Jack Dorsey

Hakerat i kanë vjedhur llogarinë bashkëthemeluesit dhe shefit ekzekutiv të Twitter, Jack Dorsey.

Hakerat që e prezantuan veten si Chuckling Squad morën përsipër përgjegjësinë për hakërimin e llogarisë së Twitter të Dorsey.

Një zëdhënës i Twitter tha për BBC-së se po hetoj urgjentisht ngjarja.

Në llogarinë në Twitter të Dorsey janë postuar një varg komentesh fyese dhe raciste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...