Google Android 10 lansohet zyrtarisht, mund ta merrni në telefonin tuaj Android - Bota Sot
Google Android 10 lansohet zyrtarisht, mund ta merrni në telefonin tuaj Android

Teknologji

Google Android 10 lansohet zyrtarisht, mund ta merrni në telefonin tuaj Android

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 13:28
Foto ilustrim

I njohur si Android Q deri më 22 gusht, kur Google vendosi të ri-emërtoj sistemin e tyre operativ, Android 10, siç parashikohej, është lansuar zyrtarisht nga Google. 

Të gjithë telefonët e Google Pixel, nga origjinali tek modelet më të fundit Pixel 3a po marrin përditësimin, prandaj sigurohuni që të kontrolloni ekzistencën e tij nëse merrni njoftimin. 

Android 10 sjell shumë ndryshime dhe përmirësime në bord. 

Ju mund të gjeni një listë të plotë në lidhjen më poshtë, si dhe informacione shtesë. 

Ndër më të rëndësishmet prej ndryshimeve janë mbështetja për 5G, modaliteti i errët, mbështetja për pajisjet e palosshme, titrat e drejtpërdrejtë, amplifikuesi i zërit, përmirësimet e kamerës, navigimi i gjesteve, dhe shumë, shumë më tepër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat