Honor V30 vjen me çipin Kirin 990, me mbështetje 5G - Bota Sot
Honor V30 vjen me çipin Kirin 990, me mbështetje 5G

Teknologji

Honor V30 vjen me çipin Kirin 990, me mbështetje 5G

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 15:02
Foto ilustrim

Huawei zyrtarisht zbuloi çipin e tij premium Kirin 990 disa ditë më parë, dhe kompania ka konfirmuar tashmë që telefonat e serive Mate 30 do të jenë të parët që do të implementojnë procesorin.

Tani Honor ka njoftuar produktin e parë që ka përdorur Kirin 990.

Honor V30 do të jetë emri i telefonit të ardhshëm, dhe tani është bërë e ditur që pajisja do të jetë modeli i parë i kompanisë për të mbështetur lidhjen 5G.

V30 ka të ngjarë të jetë emri i përdorur në Kinë, ndërsa në tregjet ndërkombëtare telefoni ka të ngjarë të njihet si Honor View 30.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...