Prezantohet Wi-Fi 6, ja çfarë ofron - Bota Sot
Prezantohet Wi-Fi 6, ja çfarë ofron

Teknologji

Prezantohet Wi-Fi 6, ja çfarë ofron

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 14:00
Wi-Fi 6

Aleanca Wi-Fi ka njoftuar se programi Wi-Fi Certified 6 tani është i disponueshëm për pajisjet bazuar në IEEE 802.11ax.

Njoftimi i Aleancës jep një pasqyrë më të mirë se çfarë mund të presin përdoruesit nga mbështetja Wi-Fi 6.

"Wi-Fi Certified 6 mbështet një gamë më të gjerë pajisjesh dhe aplikimesh, nga ato që kërkojnë performancën më të fortë në mjediset e kërkuara të biznesit deri tek ato që kërkojnë fuqi të ulët dhe skenarët e IoT. Wi-Fi Certified 6 jep afro katër herë kapacitetin që ka Wi-Fi 5 dhe është një përparim evolucionar për aftësinë e Wi-Fi për të ofruar infrastrukturë me performancë të lartë dhe lidhje të optimizuar për të gjitha pajisjet njëkohësisht - kjo lejon përmirësime të konsiderueshme në mjediset e lidhura Wi-Fi ", thuhet në deklaratë.

Wi-Fi 6 pritet të ofrojë mbështetje për rrjetet celulare, si dhe të ofrojë një numër shërbimesh të përparuara 5G.

Kur bëhet fjalë për sigurinë, Aleanca Wi-Fi njofton se certifikimi për Wi-Fi 6 kërkon gjeneratën e fundit të sigurisë Wi-Fi - WPA3. Për përdoruesit individualë, kjo do të thotë të përdorni një version WPA3 të quajtur WPA3-Personal.

Përveç përmirësimit të sigurisë, Wi-Fi 6 do të ofrojë një gamë më të gjerë, si dhe konsum të zvogëluar të baterisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...