“Facebook” teston heqjen e pëlqimeve në postime, kështu do të shfaqen së shpejti - Bota Sot
“Facebook” teston heqjen e pëlqimeve në postime, kështu do të shfaqen së shpejti

Teknologji

“Facebook” teston heqjen e pëlqimeve në postime, kështu do të shfaqen së shpejti

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 11:49
Ilustrim

Facebook ka filluar heqjen më konkretisht fshehjen e numërimit të pëlqimeve, fillimisht në Australi me 27 shtator.

Testimi do të i heq numrin e pëlqimeve që keni marr në një postim apo fotografi, vetëm duke e treguar se ky postim është pëlqyer nga një shokë/shoqe dhe të tjerë.

Në vend se të tregon numrin e pëlqimeve, “Facebook” është duke tentuar të heq këtë opsion, për të parë se ai bënë kjo njerëzit të ndjehen më mirë, ashtu siç i ka bërë heqja e pëlqimeve në “Instagram”, raporton “The Verge".

Kjo gjë është bërë e ditur nga persona brenda ekipi të kësaj platforme, duke thënë “Ne jemi duke punuar në një test të limituar, ku pëlqimet dhe reagimet janë bërë private në ‘facebook’. Ne do të mbledhim komentet e njerëzve se si kanë reaguar dhe çfarë kanë përjetuar pas këtij ndryshimi.”

“Facebook është duke punuar në fshehjen e pëlqimeve dhe reagimeve.” 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...