Facebook fshin 5.4 miliardë profile të rreme - Bota Sot
Facebook fshin 5.4 miliardë profile të rreme

Teknologji

Facebook fshin 5.4 miliardë profile të rreme

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 19:55
Facebook

Facebook njoftoi sot se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Kompania tha se shumë profile false ishin fshirë menjëherë pasi ato ishin krijuar.

“Ne kemi përsosur aftësinë tonë për të zbuluar dhe bllokuar të gjitha përpjekjet për të krijuar profile të rreme dhe abuzive”, njofton Facebook.

Ata shtuan se miliona profile të rreme po hiqeshin pothuajse çdo ditë duke përdorur sisteme të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat