Musk humb 770 milionë dollarë për shkak të incidentit - Bota Sot
Musk humb 770 milionë dollarë për shkak të incidentit

Teknologji

Musk humb 770 milionë dollarë për shkak të incidentit

Më: 24 nëntor 2019 Në ora: 16:58
Elon Musk

Drejtori i përgjithshëm i Tesla, Elon Musk prezantoi kamionin elektrik Cybertruck, por gjatë prezantimit shpërthyen xhamat e tij, për të cilët thuhej se janë të padepërtueshëm, duke bërë që ai të humbasë një pjesë të pasurisë së tij.

Aksionet e Tesla humbën vlerën pas incidentit, duke e lënë Musk pa 770 milionë dollarë.

Ato kanë rënë 6 për qind në treg dhe tani qëndrojnë në 23.6 miliardë dollarë.

Musk është 48-vjeç dhe aktualisht renditet i 41-ti në listën e njerëzve më të pasur në botë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat