A mund ti përgjigjeni pyetjes që Facebook i bën në intervistë të punës? - Bota Sot
A mund ti përgjigjeni pyetjes që Facebook i bën në intervistë të punës?

Teknologji

A mund ti përgjigjeni pyetjes që Facebook i bën në intervistë të punës?

Më: 9 janar 2020 Në ora: 17:54
Facebook

Facebook mban vendin numër një në Amerikë, dhe është gjithashtu më i kërkuari për të punuar.

Kandidatët për punë kalojnë nëpër një proces intervistimi shumë të përpiktë.

Miranda Kalinowski, shefe globale e rekrutimit në Facebook tha se procesi i intervistimit nuk është i lehtë sic e imagjinoni.

Ajo tregoi një pyetje që Facebook i bën për kandidatët e punës, më të cilën thotë se kompania e sheh atë për të cilë kandidati është i apasionuar.

Kjo është njëra nga pyetjet:

Në një ditë pune shumë të mirë, kur vini në shtëpi dhe mendoni se keni punën më të mirë në botë, cfarë bëni atë ditë?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat