Koronavirusi: Microsofti anulon eventin më të madh të vitit

Teknologji

Koronavirusi: Microsofti anulon eventin më të madh të vitit

Më: 13 mars 2020 Në ora: 22:31
Microsofti

Kompania do të organizojë një “event digjital” që të tregojë për të rejat e softuerit dhe produkteve të reja.

Mikrosofti ka anuluar eventin më të madh të vitit që të mos ndodh përhapja e koronavirusit. Do të mbahet në mënyrë digjitale, raporton “Independent”.

Vjen pas Faceook-ut dhe Google të cilët gjithashtu anuluan eventet e tyre të rëndësishmen dhe do ti mbajnë në mënyrë virtuale.

Apple gjithashtu ka lajmëruar një konferencë të tillë e cila gjithashtu do të anulohet apo do të shtyhet për një periudhë.

Firmat kanë thënë që do t’i mbajnë konferencat në mënyrë virtuale, duke lejuar që personat e interesuar të shikojnë eventin në shtëpitë e tyre.

Eventi i Mikrosoftit ishte përcaktuar që të mbahej në mes 19 dhe 21 majit, që tradicionalisht bëhet që të tregohet risit e reja në Softuer.

Anulimi i eventin të Mikjrosoftit vjen pas atij të E3 që u planifikua të mbahej në Los Angeles në qershor dhe që zakonisht ka mbi 100,000 vizitorë.

Google dhe Facebook gjithashtu kanë anuluar konferencat e tyre, të cilat ishin planifikuar që të mbaheshin në Maj, dhe që pritet nga dy kompanitë ta bëjnë të njëjtën gjë si Mikrosofti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat