Aplikacioni i blerjeve online çon në blerje paniku të publikut

Teknologji

Aplikacioni i blerjeve online çon në blerje paniku të publikut

Më: 15 mars 2020 Në ora: 12:04
Foto ilustrim

Aplikacioni dhe uebfaqja e Ocado kanë ndaluar së punuari ndërsa njerëzit nxitojnë të blejnë ushqim.

Frika rreth bllokimeve dhe vetë-izolimi për shkak të koronavirusit që çoi në një varg të grumbullimit të depozitave në të gjithë vendin, duket se kanë shkaktuar probleme për shërbimin e shpërndarjes së ushqimit në internet, raporton “Independent”.

Ocado tanimë ishte detyruar të kufizojë dërgesat tek klientët ekzistues, dhe raportet e paraqitjes raportohet të jenë jashtëzakonisht më të vështira për t’u gjetur ndërsa njerëzit përpiqen të grumbullojnë ushqime dhe mallra të tjera.

Por tani aplikacioni dhe faqja e internetit e kompanisë duket se kanë ndalur së punuari për disa përdorues, të cilët raportojnë se kanë mundësi të fillojnë.

Llogaria zyrtare në Twitter e Ocado i është përgjigjur një numri klientësh të irrituar të cilët nuk janë në gjendje që as të hyjnë në shërbim.

Ndërprerjet erdhën kur Ocado tha se po luftonte për të përmbushur kërkesën dhe që klientët e rinj nuk do të ishin në gjendje të përdorin sitin.

Për ata që janë në gjendje të bëjnë porositë, Ocado u ka thënë shoferëve të dorëzimit se ata nuk duhet të shkojnë më larg se pragu i derës dhe se klientët nuk duhet t’u japin atyre kthime ose çanta rezervë.

Dyqanet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar janë përballur me probleme mes blerjes dhe grumbullimit të panikut, dhe janë detyruar të miratojnë politika të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat