Aplikacioni i fertilitetit lëshon gjurmuesit për të zbuluar simptomat e koronavirusit - Bota Sot
Aplikacioni i fertilitetit lëshon gjurmuesit për të zbuluar simptomat e koronavirusit

Teknologji

Aplikacioni i fertilitetit lëshon gjurmuesit për të zbuluar simptomat e koronavirusit

Më: 29 mars 2020 Në ora: 11:24
Foto ilustrim

Një ndjekës i ri është nisur nga një aplikacion i kontrollit të lindjes për të ndihmuar përdoruesit e tij të zbulojnë simptomat Covid-19.

Një aplikacion i cili ndihmon gratë të identifikojnë kur janë pjellore, ka përditësuar shërbimin e tij për t’i lejuar përdoruesit të ndajnë ndjenjat e sëmundjes me ofruesit e tyre të kujdesit shëndetësor.

Shërbimi opsional do t’i lejojë gratë të ndjekin një test të koronavirusit negativ ose pozitiv, sipas kompanisë, raporton “Independent”.

Ciklet Natyrore thanë që ekipi i tij mjekësor mund të jetë në gjendje të studiojë të dhënat në një formë anonimizuese për të kuptuar më mirë përhapjen dhe efektet e virusit në pjesë të ndryshme të botës.

Simptomat e koronavirusit mund të përfshijnë një ethe dhe një kollë të vazhdueshëm, sipas NHS. NHS thotë se të gjithë duhet të qëndrojnë në shtëpi për të ndihmuar në ndalimin e përhapjes së virusit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat