​Twitter mbyll 8.558 llogari që promovonin Vuçiqin - Bota Sot
​Twitter mbyll 8.558 llogari që promovonin Vuçiqin

Teknologji

​Twitter mbyll 8.558 llogari që promovonin Vuçiqin

Më: 2 prill 2020 Në ora: 17:25
​Twitter

Rrjeti social Twitter raportoi se ekipet e tij të autenticitetit kanë mbyllur 8.558 llogari, për të cilat ata thanë se ishin të angazhuar në promovimin e partisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

"Deri në fund të vitit të kaluar, ne identifikuam një grup llogarish të lidhura me aktivitetin e koordinuar jo autentik që çuan në mbylljen e 8.558 llogarive që funksionuan për të promovuar partinë qeverisëse serbe SNS dhe udhëheqësin e saj," tha kompania në llogarinë e saj zyrtare Twitter Safety.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat