Apple do të zbulojë përditësimet më të fundit për iPhone, Mac dhe më shumë

Teknologji

Apple do të zbulojë përditësimet më të fundit për iPhone, Mac dhe më shumë

Më: 6 maj 2020 Në ora: 09:51
Apple

Ngjarja do të ndodhë në fund të qershorit.

Konferenca do të fillojë në 22 qershor, tha Apple. Kjo do të jetë gjithashtu data e shënimit kryesor të saj, ku tregon përditësimet dhe produktet e reja të softuerit.

Kompania do të presë këtë ngjarje praktikisht për herë të parë ndonjëherë, me zhvillues të ftuar për të parë nga shtëpia. Zakonisht, ngjarja e saj shikon që zhvilluesit vijnë në Kaliforni nga i gjithë vendi, por kjo është anuluar për shkak të shpërthimit të koronavirusit.

Apple nuk dha detaje të sakta se si do të dukeshin ato ngjarje në internet, dhe premtoi më shumë azhurnime në qershor.

Por e bëri të qartë se ai do të mbajë shënimet e tij të rregullta, gjatë së cilës Apple zbulon azhurnimet e sistemit operativ për të gjitha produktet e tij, si dhe zbulon herë pas here hardware të ri.

Informacione të mëtejshme do të vihen në dispozicion përmes aplikacionit Apple Developer, tha kompania, dhe kjo do të jetë një qendër për detaje, përfshirë kohën e shënimeve dhe seancat e zhvilluesit. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat