​Grevë virtuale e punonjësve të Facebook për shkak të njoftimeve të Trump - Bota Sot
​Grevë virtuale e punonjësve të Facebook për shkak të njoftimeve të Trump

Teknologji

​Grevë virtuale e punonjësve të Facebook për shkak të njoftimeve të Trump

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 17:31
Mark Zuckerberg

Punonjësit e Facebook zhvilluan një grevë virtuale në Twitter dhe akuzuan drejtorin e tyre Mark Zuckerberg për kontrollin e pamjaftueshëm të njoftimeve të presidentit Donald Trump ashtu siç po vepron platforma konkurruese.

Dhjetëra punonjës postuan statuse që kritikonin vendimin e Zuckerberg për të lejuar që postet ndezëse të presidentit të qarkullojnë lirshëm, ndryshe nga Twitter, i cili e përshkroi një nga tweet-et e fundit të Trump si një "glorifikim të dhunës".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat